Zwiedzając okolice Krakowa wynajętym samochodem

News

Kraków to drugie pod względem wielkości miasto w naszym kraju, które ma około 800 tysięcy mieszkańców. Jest to jedno z najważniejszych miast pod kątem kulturalnym, turystycznym czy historycznym dla naszego kraju. Właśnie liczba zabytków, które się tam znajduje czyni to miasto wyjątkowym. Jednocześnie burzliwe dzieje naszego kraju przez pryzmat tego miasta można szczególnie zobaczyć. Kraków to doskonała baza do wypadów jednodniowych w takie miejsca, które są niezwykle ciekawe dla mieszkańców.

Jeśli mamy do dyspozycji wynajęty samochód będziemy mogli swobodnie i we własnym tempie zwiedzać te wszystkie ciekawe miejsca jakie na terenie Krakowa i Małopolski się znajdują. Nie musimy się decydować dzięki temu na kosztowne i mało komfortowe wycieczki. W najbliższych okolicach miasta znajdziemy ciekawe miejsca, pośród których będzie między innymi Kopalnia Soli w Wieliczce, która znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. Oprócz tego w Oświęcimiu obóz koncentracyjny, blisko rodzinne miasto Jana Pawła II Wadowice a w niedalekiej odległości jeszcze sanktuarium maryjne na Jasnej Górze w Częstochowie.

Wieliczka znajduje się blisko Krakowa i możemy tam dotrzeć kierując się drogą nr 4 na południowy - wschód. Do Oświęcimia będziemy się mogli dostać między innymi Autostradą A4 oraz drogą 933. Dla miłośników przyrody ciekawe może być także to, że w okolicach Krakowa funkcjonuje sześć parków narodowych. Pośród nich również Ojcowski Park Narodowy, które jest praktycznie na obrzeżach miasta około 18 km od centrum Krakowa.

Do Zakopanego wynajętym samochodem. Blisko Krakowa, około 100 km znajduje się także zimowa stolica naszego kraju Zakopane. Jest to urokliwe miasto, które leży u podnóża Tatr. Warte odwiedzenia praktycznie o każdej porze roku. Dzięki świetnym warunkom do uprawnia sportów zimowych czy górskich wycieczek zawsze przyciąga wielu turystów. Jest to miejsce godne polecenia również dlatego, że wygodnie można dolecieć samolotem do Krakowa i potem udać się autem z wypożyczalni już do Zakopanego. Najczęściej na wyposażeniu będą w okresie zimowym opony zimowe, dlatego nie musimy się takiego wyjazdu obawiać.