W aucie jak w domu, czyli posprzątać i wyczyścić również trzeba

News

Czy sprzątanie auta to trudny obowiązek czy też miła przyjemność. Niektórzy wychodzą z założenia, że samochodowi nie trzeba poświęcić wiele czasu, ponieważ w aucie będziemy mało czasu spędzać. Inni twierdza, że będzie to czasochłonne i dlatego idą do specjalisty. W tym artykule chcemy pokazać, że sprzątanie auta nie musi być trudne i liczy się dobre podejście, dobre kosmetyki oraz sprzęt na dobrym poziomie. Przyda się również duży garaż a jak nie to ładna pogoda. 

Tapicerka materiałowa
Pranie tapicerki to czynność, która wykonywana jest rzadko, ale warto ją robić. Szczególnie, gdy nie mamy pokrowców na fotele. W sprawnym oczyszczeniu może nam pomóc między innymi specjalny preparat do czyszczenia tapicerki, który sprawdzi się przy praniu dywaników. Wystarczy spryskać powierzchnię, zaprać i zebrać brud czystą szatką. 

Kosmetyki samochodowe - Sklep MotoGo

Deska rozdzielcza i inne elementy samochodu wykonane z tworzyw sztucznych
Jeśli chodzi o czyszczenie tych elementów pomocne będzie między innymi mleczko do konserwacji kokpitu, które będzie dawało dobry efekt a w uzyciu jest bardzo proste. Czyści i konserwuje deskę rozdzielcza oraz inne elementy wykonywane z tworzyw sztucznych. Gwarantuje dobry zapach i odświeży kolor. 

Silnik i nadwozie
Oczywiście również warto te elementy czyścić. Usuwanie zalegającego smaru może poprawić jakość działania samochodu oraz da możliwość cieszyć się jego sprawnością. Preparat do mycia silnika to taki element, który pozwala sprawnie myć te wszystkie elementy, na których pojawiają się oleje, smary i inne zanieczyszczenia tłuste. 

Kosmetyki samochodowe

Felgi i opony
Jeśli chcemy by mogły nam długo służyć o ich stan również trzeba odpowiednio zadbać. Mycie polega na tym, by użyć dobrych jakościowo preparatów do felg oraz środka odpowiadającego za konserwowanie opon. W przypadku uporczywego brudu będzie można wykorzystywać szczotki, które mają twarde włosie. Jeśli chodzi o opony to będziemy w stanie o nie zadbać, jeśli zdecydujemy się na jeden z dostępnych  w sprzedaży specjalnych preparatów do czyszczenia tych elementów wykonywanych z gumy. 

Szyby i lusterka
Smugi, cienie, zacieki czy plamy to problem wielu osób, ale można sobie z nim poradzić. Warto zdecydować się na uniwersalny płyn do szyb i to już wystarczy. Uda się skutecznie oczyścić szyby i lusterka dzięki czemu nie zostaną niedoskonałości. Świetnie sprawdza się również w domu. Na rynku mamy całą produktową paletę, gdy chodzi o te propozycje, dzięki którym rzeczywiście można skutecznie zadbać o stan własnego samochodu i będzie on doskonale czysty.