Wynajem samochodów – nieco inne informacje

News

Wypożyczalnie aut to nie jest wymysł czasów współczesnych. Już w okresie starożytności pożyczyć można było środki lokomocji. Wówczas w grę wchodziły jednak rydwany. Pierwsza wypożyczalnia samochodów z prawdziwego zdarzenia powstała w Stanach Zjednoczonych w roku 1915 na terenie stanu Nebraska. Jej założycielem był Joe Saunders. Aby jednak mógł założyć firmę zajmującą się wypożyczaniem samochodu, musiał zacząć od zaprojektowania urządzenia, które pozwalało mierzyć ilość przejechanych kilometrów. W tamtych czasach samochód świadczył o prestiżu i zamożności osoby, która się nim poruszała. To właśnie dlatego na wypożyczanie samochodów bardzo często decydowali się wówczas biznesmeni.

Pokonanie wynajętym samochodem jednej mili kosztowało wówczas dziesięć centów. Dzisiaj kwota ta wydaje się być śmieszna, wówczas oznaczała jednak naprawdę duże pieniądze. Firma założona przez Saundersa oraz oferowane przez niego usługi zyskiwały na popularności każdego dnia. Przyczyniło się to do powstawania kolejnych filii firmy w różnych stanach. Wielki sukces, który udało się osiągnąć Saundersowi sprawił, że zaczęły powstawać również firmy konkurencyjne. Za największą uważana była ta założona przez Johna Hertza oraz Waltera Jacobsa. To właśnie dzięki nim wypożyczalnię samochodów zyskali mieszkańcy Chicago. Wybuch drugiej wojny światowej sprawił, że wypożyczalnie samochodów przestały cieszyć się aż taką popularnością. Jednak już po jej zakończeniu sytuacja zaczęła wracać do normy.

Obecny wynajem samochodów Doskonale wykorzystał ją Warren Avis, który jako pierwszy założył wypożyczalnię samochodów na lotnisku. W efekcie jego głównymi klientami stali się żołnierze, którzy albo z wojny wracali do domów, albo na wojnę wyjeżdżali. Dzisiaj wynajem aut oferowany jest na całym świecie. Szczególną popularnością usługa ta cieszy się wśród turystów, dla których stanowi ogromne udogodnienie. Spędzając urlop w obcym kraju, mogą oni zwiedzić różne miasta i cały czas być mobilnym. Wszystko za stosunkowo niewielkie pieniądze. Z wynajmu samochodów korzystają również biznesmeni, dla których nieustanna mobilność ma naprawdę wielkie znaczenie. Wielu z nich wysiadając na lotnisku z samolotu niemalże od razu wsiada w wynajęte auto i kontynuuje swoją podróż. Dzisiaj wynajęcie samochodu pozwala na zaoszczędzenie czasu, który jest naprawdę w cenie. Wynajem samochodów jest niezwykle popularny również w Krakowie. Wszystko dzięki ogromnemu rozwojowi gospodarki i turystyki.