Kraków – najbardziej popularny cel turystyczny w Małopolsce

News

Kraków i miejsca położone w jego okolicach cieszą się od dawna niesłabnącym zainteresowaniem turystów. Co roku przybywają tutaj turyści zarówno w Polski, jak i innych państw. Przyciąga ich przede wszystkim niezwykle bogate dziedzictwo kulturowe oraz historyczne, a także stojące na naprawdę wysokim poziomie zaplecze turystyczne. Już samo lotnisko znajdujące się w Balicach obsługuje co roku około trzy miliony pasażerów. Zdecydowana część z nich odwiedza Kraków w celach turystycznych.

Znaczna część przybywających do Krakowa turystów wykorzystuje korzystne położenie miasta, jeśli chodzi o węzły komunikacyjne. Wymienić należy tutaj kolej, połączenia lotnicze i drogowe. Dzięki nim bez trudu można podróżować do innych miast, które położone są w południowej części Polski. Dla tych, którzy zamierzają poznać nie tylko sam Kraków, ale chcą również bez ograniczeń przemieszczać się po całej Małopolsce, wynajem samochodu na lotnisku w Balicach jest idealnym rozwiązaniem. Wynajęcie samochodu na Lotnisku w Balicach Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice leży około jedenaście kilometrów w kierunku zachodnim od centrum Krakowa.

Z centrum za niewielkie pieniądze i bez zbędnych problemów dojechać można pociągiem. Z terminalu kursują darmowe autobusy wahadłowe, które dowożą pasażerów do dworca kolejowego. Dojechać można tu również autobusem bądź autem . Za kurs taksówką trzeba będzie zapłacić około 55 – 60 złotych. Zajmie in mniej więcej dwadzieścia minut. Jeżeli natężenie ruchu będzie większe, czas ten może wydłużyć się nawet do pół godziny. Ci, którzy podejmują decyzję o wynajęcie na Lotnisku Balice samochodu, bardzo rzadko ograniczają się do zwiedzenia tylko i wyłącznie Krakowa. Miasto staje się dla nich często swoistą bazą wypadową do innych rejonów Małopolski, a nawet miast położonych już poza granicami naszego kraju. Kraków leży na trasie A4, która jest najdłuższą polską autostradą. Łączy ona główne miasta leżące w południowej części kraju. Stanowi także odcinek europejskiego szlaku E40, który wiedzie z Polski do Niemiec oraz na Ukrainę.