Czy w Krakowie można wynająć samochód?

News

Wydaje się, że tutaj jest rzeczą oczywistą, że tak. Lista firm, które oferują wynajem aut tak naprawdę jest bardzo długa. Najczęściej firmy dają także możliwość podstawienia auta w konkretne miejsce czasami za dodatkową opłatą w wysokości około kilkudziesięciu złotych. Ceny wypożyczalni są tak naprawdę mocno zróżnicowane. Koszty mogą się wahać od kilkudziesięciu złotych to nawet kilkuset za dobę w zależności od klasy pojazdu. Dobowy koszt najczęściej będzie malał, jeśli wypożyczenie auta będzie na dłuższy okres czasu. Jeśli chcemy wynająć auto to musimy zawsze okazać się prawem jazdy oraz dowodem tożsamości. Czasami wypożyczalnie potrzebują kopii tych dokumentów.

Firmy wypożyczające auta najczęściej pobierają również dywidendę. Parkowanie w Krakowie – stały problem kierowców Miasto starając się uniknąć zablokowania starych zabytkowych dzielnic zdecydowało się na to, by wprowadzić wzorem innych europejskich miast specjalne strefy ograniczonego ruchu i parkowania. Do centrum a więc ulic, które otaczają krakowskie Planty będzie mógł wjechać tylko taki pojazd, który będzie miał specjalne uprawnienie władz miasta. W takiej strefie jest również ograniczenie do 20 km/h. Będzie czuwać nad tym specjalny zestaw monitoringu, który funkcjonuje podobnie do fotoradarów. Nie wolno więc liczyć na to, że będzie się dało prześlizgnąć przez tą strefę unikając mandatu.

W strefie jest także obszar A, gdzie mamy dozwolony wyłącznie ruch pieszy oraz rowerowy. Dodatkowo jest jeszcze stworzona strefa C, która obejmuje teren aż do Alej Trzech Wieszczów , gdzie będzie można wjeżdżać jedynie w dni robocze i tylko w godzinach między 10 a 18 i to wyłącznie na dwie godziny. Strefy płatnego parkowania Parkowanie na obszarach centrum miasta również poza strefami ograniczonego ruchu będzie obarczone opłatami. Należy podkreślić, że parkowanie jest tam płatne wyłącznie w dni robocze i tylko w godzinach między 10 a 20. W nocy i weekendy na pustych miejscach postojowych można zostawić auto bez wnoszenia opłat. Podsumowując wydaje się, że poruszanie się własnym autem czy wynajęcie samochodu to zawsze wygodne rozwiązanie nawet mimo tych różnych ograniczeń poruszania się.